Ohlédnutí za létem

Ohlédnutí za létem

V letošním roce jsme zprovoznili pivovar takříkajíc naplno, a tak jsme se mohli konečně zúčastnit několik pivovarských akcí a udělat jich také pár u nás přímo v pivovaru.

Poznámka k fotkám. Většinou máme na akcích čas fotit jen na začátku a  na konci, kdy toho moc zajímavého není, proto omluvte sníženou kvantitu a kvalitu některých fotek 🙂

Jarní cena sládků

Vše začalo Jarní cenou sládků na Zvíkově, kde jsme se zatím neumístili, ale to jistě brzy doženeme.

Sem se sjíždí většina sládků z republiky a hodnotí si navzájem anonymně svá piva, která jsou rozdělena do kategorií podle barvy, stupňovitosti, popřípadě způsobu kvašení. Zasedne se za dlouhé stoly a už se nosí jednotlivé vzorky o objemu zhruba okolo jedné deci. Mezi několika ochutnávkami se dělaly pauzy a vše se zajídalo nevýrazným sýrem, salámem a pečivem. Už si ani nepamatuji, kolik jsem toho ochutnal. Ale jedno vím jistě, mezi pivy byly veliké rozdíly. Některá piva mne vyloženě překvapila. Například při ochutnávce světlých ležáků jeden vzorek chutnal tak karamelově, že by se za tu chuť nemuselo stydět ani tmavé pivo. Ale taková chuť do světlého piva nepatří.

Nedílnou součástí Jarní ceny sládků není však jen ochutnávání, ale také setkávání se. A tak jsem se po letech mohl potkat s několika kamarády a učitelem technologie z naší „pivní“ školy, Oldřichem Kozou.

Podkováň Fest

Na letním Podkováň Festu jsme se pěkně ohřáli, bohužel. Celá akce sice byla opět perfektně zajištěná, ale aby se vešlo více hostů do stanu, který chránil před neúprosným sluncem, byly minipivovary a drobní prodejci vně stanu přímo na sluníčku. Celou akci provázely soutěže a příjemná hudba, ale my jsme již kvůli zmíněným důvodům utekli už okolo třetí hodiny domů do chládku. Doma jsme zjistili, jak jsme spálení, vyčerpáním usnuli a vzbudili se až ráno. Navíc jsme toho moc neprodali, protože lidé nebyli připraveni na náš kávový polotmavý ležák a navíc když k nám dorazili, drželi již v ruce Podkováň, která měla přívěs do našeho stanu. No uvidíme, jak do budoucna. Ještě budou letos pořádat podzimní Fest 17.11. Ale zatím nevíme, zda dorazíme. Máme ty víkendy nějak plné.

Žižkovské pivobraní

Zato festival Malých českých pivovárků na pražském Žižkově jsme si náležitě užili. Sice nám oba dny došlo předčasně pivo, ale no zaplať Pán bůh. A to jsme tam vytočili dohromady skoro deset sudů. Všechno nám organizátoři zajistili, dokonce i výčepní zařízení, všichni hosté byli skvělí, veselí a přišli ochutnávat nová piva. Takže byli i všichni náležitě spokojení. Hrála celé dny zajímavá multižánrová muzika. Všude bylo spousty zajímavého jídla a dokonce i stánky s výborným cappuccinem. Navíc jsme díky tomu objevili pěkné prostředí Parukářky, kterou jsme dosud neznali. Doufáme, že příští rok bude další ročník, na který se pokusíme uvařit tolik piva, aby nám nedošlo!

Léto s pěnou

Léto s pěnou byla celoprázdninová vysílací akce Českého rozhlasu Region, kdy byly představeny nejmenší pivovary středních Čech posluchačům rozhlasových přijímačů. Každý týden se vysílaly reportáže z jednoho z nich, po regionu jezdilo auto a rozdávalo pivo a jiné ceny, takže jsme vešli do povědomí v širém okolí. Prázdniny pak byly završeny párty na zahradě rozhlasu, kam přijely všechny pivovary a lidé z regionu se svezli autobusy až na místo. Zde byla hudební show s hvězdami rozhlasu a k ochutnání spousty piva.

Festival pivovarnictví na Křivoklátě

Na dvoudenní festival pivovarnictví jsme se dostali až v neděli. Krásné prostředí hradu, na jehož nádvoří se akce pořádala, bylo zaplněno stánky s pivem, jídlem a lidovou tvorbou. Celý program obohatila příjemná hudba a duo klaunů, které pobavilo jak děti tak dospělé. Škoda jen, že nepřišlo dost lidí na to, aby se nám vyplatilo jezdit tak daleko.

Slunce ve skle

Slunce ve skle v pivovaru Purkmistr je každoročně nejvyhledávanější akcí jak hostů, tak pivovarníků. Několik desítek pivovarů zde představilo stovku piv a bylo věru co ochutnávat. Jen to počasí moc nevyšlo, takže nám ruce od studeného piva mrzly víc jak obvykle. Ale to nebránilo tomu, aby bylo nádvoří i náměstí před pivovarem přeplněno lidmi.

Dny otevřených dveří, oslava 1. výročí Slepého krtka

Akce u nás v pivovaru jsme zahájili malou oslavou ročního výročí založení pivovaru. Pozvali jsme naši oblíbenou kapelu, která nám hrála i na svatbě. Kamarád nám na večer připravil úžasný ohňostroj. Vypilo se všechno pivo a přijelo spousty kamarádů a hostů. Jen díky pomoci rodiny jsme všechno stíhali. Ale nakonec snad byli všichni spokojeni. Ve stejném duchu se nesly i ostatní dny otevřených dveří a prodejní dny. Všechno se vypilo, počasí většinou nádherné a lidí, že seděli všude možně. Vypadalo to jako obří narozeninové párty a pikniky u nás na zahradě, kde se všichni náležitě baví. A těch cyklistů co nás navštívilo, že to vypadalo jako před startem Tour de France.

Chtěli bychom tímto poděkovat všem co nás v letošním roce navštívili, ať už u nás doma, nebo na akcích jinde. Skvěle jsme se s nimi bavili. Všem organizátorům akcí a hlavně rodině, která nám se vším pomáhá a bez které bychom se uhnali. A budeme se těšit na akce v příštím roce, nebo snad ještě na těch pár, které letos stihneme.

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *