Prazirna Ujkovice

Naučte se vařit pivo

Pražírna kávy

Jak už to u nás bývá, začínáme od nejmenšího. Pražíme v dávkách 100 – 300g na jedno pražení. Každé zrnko nám projde dlaní a dodané balení je pražené přímo pro vás. Pražíme horkým vzduchem, který upraží zrno zcela rovnoměrně do požadované barvy (pražíme světlé zrno) bez kontaktu se zplodinami z ohně. A protože jsem hledali vlastní cestu, podobně jako u vaření piva, rádi vám naše dobré i špatné zkušenosti předáme na kurzech domácího pražení a přípravy kávy, které připravujeme na rok 2018.

Kde ochutnat naši kávu?

Zatím ji seženete v naší kavárně V břiše velryby v Mladé Boleslavi. Do budoucna uvažujeme o dalším prodeji a rozšíření výroby a distribuce.

Proč máme pražírnu kávy?

Je veřejnou věcí, že sládek našeho pivovaru Slepý krtek strávil poslední ročník pivovarské školy hlavně v kavárně Fantazie na rohu u školy. Zde si utvrdil svou lásku nejen k pivu, ale právě i ke kávě. Kávu se odvážil přidávat i do kávového piva, a to ne ledajakou, za oběť padla často ta nejlepší káva na trhu, například z pražírny Doubleshot. Spotřeba do výroby piva narůstala, stejně jako láska k původní surovině a k technologii její přípravy. To vyústilo k založení pražírny a kavárny V břiše velryby.